mgr Magdalena Dziurdzik

Celem kursu gry na gitarze klasycznej jest rozwój umiejętności, zdolności i wrażliwości muzycznej uczestników, poprzez praktyczną naukę gry na instrumencie. W trakcie zajęć uczniowie poznają podstawowe techniki gry na gitarze klasycznej oraz utwory (instrumentalne/wokalno-instrumentalne) pochodzące z repertuaru muzyki rozrywkowej, jak i klasycznej.

Nie zabraknie również piosenek dziecięcych, młodzieżowych, utworów harcerskich oraz kolęd. Gra na instrumencie powinna być przede wszystkim przyjemnością, dlatego też w trakcie nauki, nauczyciel stara się uwzględniać utwory zaproponowane przez uczniów.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program nauczania, wsparty uznanymi podręcznikami przeznaczonymi do nauki gry na gitarze klasycznej. Każdemu z uczestników zostaną udostępnione materiały do nauki (nuty, tabulatury, piosenki, skale dźwiękowe).

Program nauczania obejmuje m.in.:
-wiadomości dotyczące budowy gitary, strojenia instrumentu oraz prawidłowej postawy w trakcie gry
– czytanie tabulatur
– granie akordami (akompaniament do piosenek)
– naukę czytania utworów nutowych
– podstawowe wiadomości dotyczące zasad muzyki, tonacji, rytmu

Grupa wiekowa: od 6 lat
Czas trwania: 60 min
Cena: 10 Funtów ( płatne kwartalnie )

Wymagania wstępne: własny instrument oraz pozytywne nastawienie:)
Zapraszamy!